Історія християнського мистецтва

041 Б ВД 12 Історія християнського мистецтва

Обсяг: 2 кредитів ЄКТС Семестр: VIII , Рік: 2021-2022 Дні, Час, Місце: згідно розкладу

Інформація про викладача

Ім’я

Протоієрей Віталій Володимирович Клос

Контакти

E-mail: vita1108@ukr.net, тел.: 097 806 2225

Робоче місце

Кафедра церковно-практичних дисциплін (вул.Трьохсвятительська,8)

Години консультацій

15.00 - 16.00, п’ятниця

Опис курсу

 

Цей курс призначений для підготовки студентів бакалаврів, який ознайомлює з основними теоретичними поняттями релігійного мистецтва, особливостями історичних етапів вітчизняної сакральної образотворчості та архітектури, пам’ятками української християнської релігійної культури допоможе студентам оволодіти належним рівнем методичної готовності до професійної діяльності.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студенти будуть знати:

-    предметну область та розуміти професію;

-    застосовувати знання у практичних ситуаціях;

-    узагальнювати знання з предметного поля богословської науки та теорії релігії й релігійності й узгоджувати їх у міждисциплінарній площині гуманітарних наук;

-    сукупності методів і проблем у різних галузях богословських досліджень;

-    як донести до фахівців і нефахівців власних ідей щодо вирішення проблем дотичних до теології.

Мета навчання

Після успішного закінчення курсу студенти будуть здатні:

-    розуміти сутність і продемонструвати розуміння «богослов’я» як академічної і практичної дисципліни в історичному і сучасному контексті;

-    установлювати взаємозв’язки між конкретними богословськими традиціями і сучасною культурою визначати взаємозв’язки між різними богословськими дисциплінами;

-    характеризувати риси богословських підходів щодо інтерпретації мистецьких процесів та явищ, які відбувались на території України від найдавніших часів протоукраїнської релігійної творчості до сьогодення.

Форми і методи навчання

Курс буде викладений у формі лекцій (6 год.) та практичних занять (24 год.), організації самостійної роботи студентів в бібліотеках та комп’ютерних мережах (30 год.). Викладач використовуватиме проблемні та інтерактивні методи навчання, усне опитування, контрольне прослуховування, консультації.

Організація навчання

Обсяг

Тема

Частини (семестри)

30

Теоретичні засади, історичні передумови та особливості формування церковної системи мистецтва в Україні

Частина І (VIII семестр)

30

Церковне мистецтво та архітектура України (пізнє середньовіччя - новітня доба)

 

Оцінка

Підсумкова оцінка курсу буде обчислюватися з використанням таких складових:

Бали

Результат навчання, що оцінюється

10

Підготувати мультимедійну презентацію на тему: «Феномен та витоки церковного мистецтва та архітектури в українській культурі»

5

Здійснити порівняльний аналіз основних факторів впливу релігійної культури давнього населення України на формування християнського мистецтва та архітектури (опорні тези у формі аналітичної таблиці, до 10 стр.)

5

Створення Галицько-Волинської православної митрополії та її вплив на культурний розвиток України-Русі (історичний есе, до 4 стр.)

5

Написання есе на ґрунті аналізу кращих творів (за вибором) релігійної полемічної літератури XVI - XVII ст. з розкриттям їх потенціалу у сучасному апологетичному дискурсі

10

Заняття-конференція «Релігійно-мистецькі процеси в Україні доби Козаччини та Гетьманщини: передумови та провідні тенденції». Основні напрями розвитку та шедеври церковного мистецтва другої половини XVII ст. - XVIII ст

10

Підготувати мультимедійну презентацію на тему «Церковне мистецтво України: від епохи Нового часу до постмодерну»

5

Підготуйте аналітичну таблицю «Ключові аспекти розвитку українського церковного мистецтва (за основними родами і видами): від новочасної до новітньої доби»

20

Дві модульні контрольні роботи

30

Залік

100

Разом

Політика курсу

Відвідування та / або участь є важливим компонентом вашого курсу. Проте, якщо Ви бажаєте навчатися дистанційно - можна узгодити графік навчання на основі навчальної платформи Google-клас.

Дедлайн. Крайньою межею здачі завдань є три дні до заліку/іспиту. Після цієї дати завдання не приймаються.

Переоцінка завдань можлива протягом тижня після отримання оцінки на основі заяви на ім'я завідувача кафедри у письмовій формі. Після отримання заяви, завідувач кафедри протягом тижня створить комісію з переоцінки, яка після проведення аналізу роботи студента повідомить його про своє рішення.

Перескладання роботи студентів можлива протягом тижня після отримання оцінки на основі заяви у письмовій формі.

Академічна доброчесність та плагіат. Якщо ви 1) використовуєте чужі фрази, абзаци чи ідеї своїми словами іншої людини і 2) не вкажете посилання, то ви зробили плагіат певної людини. Є два способи переконатися, що ви не плагіюєте: 1) презентувати власні ідеї та 2) коли ви представляєте

чужі ідеї чи фрази, надаючи посилання. Плагіат - серйозна проблема в сучасного світу, тому я активно перевірятиму вашу роботу, щоб переконатися, що ви не запозичували текст та чужі ідеї. Якщо буде виявлено, що ви зробили плагіат у завданні, воно не буде зараховане, а це буде повідомлятися декану та куратору.

При виконанні спільних завдань, потрібно зазначати внесок кожного учасника.

Мобільні пристрої на заняттях використовуються тільки з дозволу викладача. Використання під час занять мобільних пристроїв з позанавчальною метою карається попередженням чи видаленням студента з аудиторії.

Поведінка в аудиторії. Перед початком та після завершення аудиторних занять читаються, відповідно, молитви «Царю Небесний...» та «Достойно є...».

Теги