ПОЛОЖЕННЯ ПРО МАГІСТЕРСЬКУ РОБОТУ КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Магістерська робота є підсумковою кваліфікаційною роботою випускника магістратури Київської духовної академії, яка підтверджує набуті в процесі навчання знання, навички і компетенції, відповідно до обраної спеціалізації.
1.2. Підготовка та захист магістерської дисертації є обов'язковою складовою навчального плану магістратури. Магістерська робота повинна відображати здібність випускника до проведення самостійного дослідження наукового характеру. Підсумком написання магістерської роботи є досягнення науково-обґрунтованого і важливого для Церкви результату.
2. ПОРЯДОК ЗАКРІПЛЕННЯ ТЕМИ
2.1. Для закріплення теми магістерської роботи студент подає прохання, завірене підписом наукового керівника (див. Додаток 1), та наукову записку секретарю відповідної кафедри.
2.2. Наукова записка містить такі розділи:
1. Титульний лист;
2. Актуальність теми і ступінь її опрацювання;
3. Мета і завдання дослідження;
4. Об’єкт і предмет дослідження;
5. Методи проведення дослідження;
6. Хронологічні та географічні межі дослідження (за необхідності);
7. Наукова новизна і перспективність дослідження;
8. Огляд основних джерел та літератури з обраної теми;
9. Теоретичне і практичне застосування роботи.
2.3. Зразок оформлення титульного листа наукової записки подано в Додатку 2.
2.4. Обґрунтування актуальності теми — початковий етап дослідження. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним і має чітко окреслити сутність досліджуваної проблеми.
2.5. Мета — кінцевий результат, якого прагне досягти студент у процесі написання роботи.
2.6. Завдання — конкретні шляхи, засоби досягнення поставленої мети. Як
правило, вони формулюються у вигляді стислих і конкретних тез-імперативів: «довести...», «з’ясувати...», «розкрити...»,
«охарактеризувати...», «проаналізувати.», «розробити.» тощо.
2.7. Об'єкт дослідження — це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію. Предмет дослідження міститься в межах об’єкта. Об’єкт і предмет дослідження співвідносяться між собою, як загальне і часткове. В об’єкті виокремлюється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього і спрямована основна увага дослідника. Предмет дослідження визначає тему наукової роботи, яка виноситься як заголовок.
2.8. Методи проведення дослідження — інструментарій отримання фактичного матеріалу і необхідна умова досягнення поставленої в роботі мети.
2.9. Наукова новизна — це ті положення роботи, які мають сприяти подальшому розвитку богословської науки в цілому або окремих її галузей. Наукова новизна може проявлятися в теоретичних положеннях, які вперше формулюються та обгрунтовуються; методичних рекомендаціях, впровадження яких на практиці буде сприяти досягненню нових результатів; введенні до наукового обігу нових джерел; нових інтерпретаціях раніше відомих фактів тощо.
2.10. Огляд основних джерел та літератури з обраної проблематики містить перелік та короткі характеристики архівних фондів, надрукованих джерел, монографій, статей тощо (загалом не менше 20 позицій), які є основними для розкриття теми.
2.11. Теоретичне і практичне застосування роботи полягає у використанні її основних положень в навчальному процесі, практиці церковного життя, пастирській діяльності тощо.
2.12. Прохання студентів та наукові записки після попереднього погодження на засіданні кафедри передаються на розгляд Вченої ради КДАіС. Вчена рада затверджує (уточнює, відхиляє) тему та призначає наукового керівника магістерської роботи.
2.13. Студент магістратури має обрати тему магістерської роботи та подати прохання про її закріплення і наукову записку на відповідну кафедру не пізніше 10 грудня першого семестру навчання.
2.14. Якщо студент не подає прохання про закріплення теми магістерської роботи у вказаний у п. 2.13 термін, він має викласти причини цього у пояснювальній записці на ім’я Ректора.
2.15. Студент має право звернутися до Вченої ради з письмовим проханням про зміну (уточнення) затвердженої теми магістерської роботи або про зміну наукового керівника. У своєму проханні він має викласти причини такої зміни. Прохання розглядається Вченою радою після його попереднього погодженя на засіданні відповідної кафедри.
3. ВИМОГИ ДО МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
3.1. Магістерська робота має бути написана зрозумілою та чіткою науковою мовою. В тексті роботи недопустимі простомовні звороти та елементи публіцистичного стилю.
3.2. В КДА допускається написання та захист магістерських робіт українською або російською (для іноземних студентів - англійською) мовами.
3.3. За структурою магістерська робота складається з наступних елементів:
1. Титульний лист;
2. Зміст;
3. Вступ;
4. Основна частина;
5. Висновки;
6. Список використаних джерел та літератури;
7. Додатки (за необхідності).
3.4. Зразки оформлення титульного листа та змісту роботи наведені у Додатках 2 і 3.
3.5. У вступі подається загальна характеристика роботи у такій послідовності: актуальність теми, мета і завдання дослідження, об’єкт і предмет дослідження, методи дослідження, наукова новизна одержаних результатів, теоретичне і практичне застосування роботи, критичний огляд джерел та літератури з обраної теми. Закінчується вступ обґрунтуванням структури роботи та коротким її оглядом.
3.6. Матеріал основної частини повинен точно відповідати темі наукової роботи і повністю її розкривати. Основна частина дослідження складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Кожен розділ починається з нової сторінки.
3.7. Кожен розділ магістерської роботи закінчується короткими висновками, обсягом до однієї сторінки. Ці висновки є стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів, що дає змогу відокремити загальні результати від незначних подробиць.
3.8. Висновки (в кінці роботи) - це невелике за обсягом завершення наукового дослідження, яке логічно обґрунтовує накопичену в основній частині науково-богословську інформацію. У висновках узагальнюються наукова новизна роботи, її теоретична значимість і практична цінність. Саме висновки виносяться на обговорення і оцінюються при захисті.
3.9. У списку використаних джерел та літератури джерела мають бути чітко відділені від дослідницької літератури. У переліку джерел архівні матеріали відокремлються від друкованих документів, а друковані джерела (за необхідності) розділяються на групи (наприклад: «офіційні документи», «спогади», «періодичні видання» тощо). В усіх вказаних частинах списку бібліографічні позиції подаються в алфавітному порядку та оформляються у відповідності до вимог, діючих в КДА.
3.10. У випадках дослівного цитування в основному тексті магістерської роботи тексту іншого автора або перекладу тексту з іноземної мови запозичений текст подається в лапках та оздоблюється посиланням на джерело цитування.
3.11. Будь-який парафраз тексту іншого автора також має бути оздоблений посиланням на джерело.
3.12. В магістерській роботі не рекомендується подавати цитати, обсяг яких перевищує 300 знаків (з урахуванням пробілів). Необхідність подати цитату більшого обсягу має бути особливо обгрунтована в тексті роботи.
3.13. У разі необхідності навести значний обсяг тексту іншого автора, тексту документу тощо, рекомендується розмістити його в окремому додатку.
3.14. Загальний обсяг дослівного цитування не має перевищувати третину від загального обсягу магістерської роботи (без урахування змісту, списку джерел і літератури та додатків).
3.15. Використання в тексті магістерської роботи тексту іншого автора або перекладу тексту іншого автора з іноземної мови без посилання на джерело кваліфікується як плагіат.
3.16. Спроба представити до захисту в КДА роботу, яка була написана іншою особою, кваліфікується як підлог.
3.17. У випадку виявлення плагіату або підлогу магістерська робота знімається з розгляду Вченої ради, а студент втрачає в майбутньому право захисту магістерської роботи в КДА. Секретар Вченої ради повідомляє про дане рішення всі духовні навчальні заклади Руської Православної Церкви.
3.18. У випадку, коли тема магістерської роботи передбачає здійснення перекладу святоотцівських творів або науково-богословських робіт, студент має оздобити цей переклад вступом та коментарями. Така робота має містити усі необхідні структурні елементи (див. п. 3.3). Об’єм та концепція такої роботи затверджується Вченою радою згідно подання відповідної кафедри.
3.19. Остаточний текст магістерської роботи друкується на папері формату А4 з використанням шрифту Times New Roman (14 кегель) з полуторним міжрядковим інтервалом (32 рядки/стор.). Береги мають становити: правий
— 15 мм, лівий — 30 мм, верхній і нижній — по 20 мм.
3.20. Обсяг магістерської роботи (без урахування додатків) має становити 80100 сторінок (140-180 тис. друкованих знаків).
4. НАПИСАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
4.1. Основні етапи написання магістерської роботи:
- І семестр навчання: вибір і закріплення теми;
- ІІ семестр навчання: складання та погодження з науковим керівником календарного плану написання роботи, складання бібліографічного списку джерел та літератури, опрацювання джерел і літератури;
- ІІІ семестр навчання: написання основного тексту роботи, подання його на ознайомлення науковому керівнику (по мірі написання);
- IV семестр навчання: завершення роботи над текстом, усунення недоліків, редагування згідно з зауваженнями наукового керівника, оформлення остаточного тексту роботи, його попереднє обговорення на кафедрі, рецензування та захист роботи.
4.2. Всі етапи написання магістерської роботи відображаються в Журналі науково-дослідної роботи.
4.3. У процесі написання магістерської роботи студент має звітувати про хід свого дослідження на засіданнях відповідної кафедри не менш, ніж один раз на семестр. Під час звіту на кафедрі студент має представити Журнал науково-дослідної роботи та написану частину тексту роботи.
4.4. Після написання магістерської роботи студент представляє повний її текст у роздрукованому вигляді на розгляд відповідної кафедри.
4.5. Кафедра розглядає остаточний текст роботи, заслуховує звіт студента про підсумки його дослідницької роботи та усний відгук наукового керівника на написану магістерську роботу. Після цього приймається рішення про можливість допуску роботи до захисту.
5. ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
5.1. Студент, який отримав допуск кафедри до захисту магістерської роботи, подає секретарю Вченої ради остаточний варіант роботи (2 примірники у твердій палітурці, а також у цифровому форматі на електронному носії) не пізніше, ніж за 30 діб до визначеної дати проведення захисту.
5.2. Захист магістерської роботи проводиться у формі наукової дискусії на засіданні Вченої ради або створеної Підсумкової екзаменаційної комісії. Рішення такої комісії про оцінку магістерської роботи підлягає затвердженню Вченою радою.
5.3. Офіційного опонента магістерської роботи призначає Ректор з числа викладачів, що є компетентними в тематиці представленого дослідження.
5.4. Науковий керівник подає секретарю Вченої ради письмовий відгук, а офіційний опонент - письмову рецензію на магістерську роботу.
5.5. У відгуці наукового керівника та у рецензії офіційного опонента оцінюються актуальність обраної теми, ступінь обґрунтованості наукових положень, висновків і рекомендацій, сформульованих в роботі, їх достовірність. Крім того, науковий керівник у відгуці представляє характеристику студента як науковця, оцінює його здібність до самостійних наукових досліджень. Відгук наукового керівника має бути побудований на основі аналізу Журналу науково-дослідної роботи студента.
5.6. Науковий керівник оцінює роботу за шкалою, наведеною у п. 6.2 цього Положення. Офіційний опонент оцінює роботу за шкалою, наведеною у п. 6.3 цього Положення.
5.7. Копії відгуку та рецензії передаються студенту не пізніше, ніж за 7 діб до захисту магістерської роботи. Якщо відгук або рецензія не відповідають вказаним вимогам, Вчена рада має право повернути їх науковому керівнику (або офіційному опоненту) для переробки. У разі необхідності Вчена рада може прийняти рішення про заміну офіційного опонента.
5.8. Студент має заздалегіть підготувати текст свого виступу під час захисту. Крім усного виступу він також може представити під час захисту ілюстративний матеріал у паперовому або електронному вигляді (комп’ютерна презентація). Студент має завчасно підготувати обладнання, необхідне для демонтації такого матеріалу. Текст виступу на захисті має відповідати вступу до магістерської роботи і зробленим в ній висновкам.
5.9. Засідання із захисту магістерської роботи вважається правомочним, якщо в його роботі бере участь не менш, ніж дві третини від загального складу Вченої ради (або Підсумкової екзаменаційної комісії). Також на засіданні обов’язково повинні бути присутніми науковий керівник магістерської роботи та офіційний опонент.
5.10. Захист магістерської роботи проводиться в умовах високої вимогливості, принциповості і дотримання наукової етики. Ретельному аналізу повинні піддаватися достовірність і обґрунтованість всіх висновків і рекомендацій наукового і практичного характеру, що містяться в роботі.
5.11. Захист магістерської роботи проводиться у наступному порядку:
- Головуючий відкриває засідання, повідомляє присутніх про правомочність засідання, оголошує тему магістерської роботи, яка представлена до захисту, оголошує сан, прізвище, ім’я та по-батькові автора, наукового керівника і офіційного опонента;
- Студент виступає з доповіддю, яка містить виклад основних результатів роботи (тривалістю не більше 7 хвилин);
- Учасники засідання ставлять питання, на які студент має дати вичерпні відповіді;
- Науковий керівник зачитує відгук;
- Офіційний опонент зачитує рецензію;
- Студент відповідає на зауваження наукового керівника та опонента;
- Учасники засідання проводять відкриту дискусію;
- Члени Вченої ради (Підсумкової екзаменаційної комісії) оцінюють ( згідно п. 6.4 цього Положення) захист кваліфікаційної роботи;
- Головуючий підводить підсумок дискусії та пропонує оцінити захист кваліфікаційної роботи за шкалою, наведеною у п. 6.4 цього Положення;
- Проводиться таємне голосування з питання про оцінку захисту магістерської роботи. У цьому голосуванні беруть участь тільки присутні на засіданні члени Вченої ради (або екзаменаційної комісії), які висловлюють своє рішення стосовно запропонованої головуючим оцінки захисту магістерської роботи, опускаючи картку з позначкою «Так» або «Ні» в опечатану урну;
- Підрахунок голосів та оголошення результатів голосування проводить секретар Вченої ради (або секретар екзаменаційної комісії)
5.12. Рішення є позитивним, якщо за нього проголосували більш, ніж половина членів Вченої ради (або екзаменаційної комісії), що брали участь в засіданні.
6. ОЦІНЮВАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
6.1. Максимальна підсумкова оцінка за виконання та захист магістерської роботи студентами становить 100 балів, які складаються з наступних складових:
- за відгук наукового керівника — максимум 25 балів;
- за рецензію офіційного опонента — максимум 15 балів
- за захист магістерської роботи — максимум 60 балів.
6.2. Критерії оцінювання магістерської роботи науковим керівником:
- 23-25 балів. Студент оформив магістерську роботу відповідно до
вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість джерел і дослідницької літератури, у тому числі й іноземної, опанував всю різноманітність теорій і гіпотез з даної проблеми, вийшов на високий рівень науково-богословських узагальнень. Обрана тема роботи студентом повністю розкрита. Робота має елементи новизни. В кінці роботи зроблено ґрунтовні висновки, узагальнення та пропозиції. Студент дотримувався календарного плану написання роботи,
своєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 21-22 бали. Студент оформив магістерську роботу відповідно до вимог,
діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість наукової літератури, у тому числі й іноземної, але студентом допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу. Робота має певну новизну. В кінці роботи зроблені відповідні висновки та пропозиції. Студент дотримувався календарного плану написання роботи,
своєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику
та успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 18-20 балів. Студент оформив магістерську роботу відповідно до
вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Але студент не використав усі можливі джерела та літературу. Крім того, в роботі допущені
неточності в теоретичному узагальненні матеріалу, елементи новизни чітко не подані. В кінці роботи зроблені відповідні висновки та пропозиції. Студент дотримувався календарного плану написання роботи, своєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 16-17 балів. Студент оформив магістерську роботу з незначними порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, однак відсутній послідовний логічний взаємозв’язок між структурними елементами. Студент не використав усі можливі можливі джерела та літературу. В роботі допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу, елементи новизни чітко не подані, наукова полеміка відсутня. Висновки та пропозиції чітко не сформульовані. Студент не завжди дотримувався календарного плану написання роботи, несвоєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та не завжди успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 14-15 балів. Студент оформив магістерську роботу з суттєвими порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, однак відсутній логічний взаємозв’язок між структурними елементами та послідовність розв’язання поставленої проблеми. Узагальнення матеріалу проведено невдало. Висновки та пропозиції чітко не сформульовані або взагалі відсутні. Студент не завжди дотримувався календарного плану написання роботи, несвоєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та не завжди успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 1-13 бали. Студент оформив магістерську роботу з суттєвими порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи не відповідає обраній темі, відсутній логічний взаємозв’язок між структурними елементами та послідовність розв’язання поставленої проблеми. Відсутні узагальнення теоретичного та практичного матеріалу. Студент не дотримувався календарного плану написання роботи, несвоєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та неуспішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
6.3. Критерії оцінювання магістерської роботи офіційним опонентом:
- 15 балів. Студент оформив магістерську роботу відповідно до вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість джерел і дослідницької літератури, у тому числі й іноземної, опанував всю різноманітність теорій і гіпотез з даної проблеми, вийшов на високий рівень науково-богословських узагальнень. Обрана тема роботи студентом повністю розкрита. Робота має елементи новизни. В кінці роботи зроблено ґрунтовні висновки, узагальнення та пропозиції.
- 14 балів. Студент оформив магістерську роботу відповідно до вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість наукової літератури, у тому числі й іноземної, але студентом допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу. Робота має певну новизну. В кінці роботи зроблені відповідні висновки та пропозиції. Студент дотримувався календарного плану написання роботи, своєчасно подавав частини роботи на перевірку науковому керівнику та успішно звітував на кафедрі про проведення робіт у встановлені строки.
- 13 балів. Студент оформив магістерську роботу відповідно до вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Але студент не використав усі можливі джерела та літературу. Крім того, в роботі допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу, елементи новизни чітко не подані. В кінці роботи зроблені відповідні висновки та пропозиції.
- 12 балів. Студент оформив магістерську роботу з незначними порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, однак відсутній послідовний логічний взаємозв’язок між структурними елементами. Студент не використав усі можливі можливі джерела та літературу. В роботі допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу, елементи новизни чітко не подані, наукова полеміка відсутня. Висновки та пропозиції чітко не сформульовані.
- 11 балів. Студент оформив магістерську роботу з суттєвими порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи відповідає обраній темі, однак відсутній логічний взаємозв’язок між структурними елементами та послідовність розв’язання поставленої проблеми. Узагальнення матеріалу проведено невдало. Висновки та пропозиції чітко не сформульовані або взагалі відсутні.
- 1-10 бали. Студент оформив магістерську роботу з суттєвими порушеннями вимог, діючих в КДАіС. Зміст роботи не відповідає обраній темі, відсутній логічний взаємозв’язок між структурними елементами та послідовність розв’язання поставленої проблеми. Відсутні узагальнення теоретичного та практичного матеріалу.
6.4. Критерії оцінювання захисту магістерської роботи:
- 54-60 балів. Студент дає обґрунтовані, глибокі та теоретично правильні відповіді на поставлені питання, грамотно узагальнює матеріал і робить відповідні висновки та пропозиції. Вільно володіє питаннями теми на основі опрацьованих джерел і дослідницької літератури. Демонструє здібності аналітичного мислення. Вміє аналізувати різну інформацію з теми й знаходити правильне рішення проблеми. Вміє пов’язувати теорію з практикою.
- 51-53 балів. Студент вільно володіє матеріалом досліджуваної теми на основі опрацьованих джерел і дослідницької літератури. Демонструє здібності аналітичного мислення. Припускає одну-дві несуттєві помилки при відповіді на питання, самостійно виправляє їх. Форма та зміст відповіді мають окремі неточності. Узагальнює матеріал і робить відповідні висновки.
- 45-50 балів. Студент вільно володіє матеріалом досліджуваної теми на основі опрацьованих джерел і дослідницької літератури. Здатний застосувати вивчений матеріал на рівні стандартних ситуацій, допускає неточності у трактуванні окремих проблем. Грамотно викладає відповідь, але зміст і форма відповіді мають окремі неточності; припускає помилки, які за допомогою керівника може виправити.
- 39-44 балів. Студент володіє матеріалом досліджуваної теми на репродуктивному рівні. Виявляє знання і розуміння основних положень матеріалу теми, але викладає його неповно, непослідовно, припускається неточностей у визначенні понять. Студент не може самостійно аналізувати матеріал, порівнювати та робити висновки, виправляти допущені помилки. 36-38 балів. Студент володіє матеріалом досліджуваної теми на репродуктивному рівні, або частково здатний за допомогою керівника логічно відтворити значну його частину. Не може без допомоги зробити висновки, пов’язати теоретичні узагальнення з практикою, не може логічно викласти проблеми; не виправив повністю недоліки, виявлені під час попередніх обговорень роботи на засіданнях кафедри. Відповідає не на всі додаткові запитання.
- 1-35 балів. Студент має розрізнені безсистемні знання, володіє матеріалом досліджуваної теми на елементарному рівні засвоєння, викладає його безладно, уривчастими реченнями; не орієнтується в проблемі, не опанував навіть мінімуму наукової літератури. Допускає помилки у визначенні термінів, що призводить до викривлення їх змісту. Не відповідає (або дає неповні неправильні відповіді) на основні та додаткові запитання.
6.5. Шкала оцінювання магістерської роботи за кредитно-модульною системою організації навчального процесу:
Загальна
кількість
Бали за відгук наук. кер
Бали за відгук ре ценз.
Бали за захист
Оцінка за шкалою ЕСТS
Визначення
90 - 100
23 - 25
15
52 - 60
А
(відмінно)
Відмінне знання матеріалу лише з незначною кількістю помилок
85 - 89
21 - 22
14
50 - 51
в
(дуже добре)
Вище середнього стандарту, але з деякими поширеними помилками
75 - 84
18 - 20
13
44 - 49
с
(добре)
Загалом добрі знання, але з помітними помилками
65 - 74
16 - 17
12
37 - 43
в
(задовільно)
Достатньо, але із значними недоліками
60 - 64
14 - 15
11
35 - 36
Е
(достатньо)
Відповідає мінімальним вимогам
1 - 59
1 - 13
1 - 10
1 - 34
БХ
(незадовільно)
Не відповідає мінімальним вимогам
6.6. У разі отримання оцінки FX (за шкалою ЕСТS) тема магістерської роботи залишається закріпленою за випускником ще протягом двох років. Після закінчення цього терміну Вчена рада має право позбавити випускника права захисту по даній темі та закріпити її за іншим студентом.
6.7. Протягом двох років з моменту невдалого захисту випускник має право переробити текст своєї магістерскої роботи та знов представити її до захисту. У разі повторного невдалого захисту студент позбавляється права захисту магістерської роботи в КДА.
7. ДОДАТКИ
Додаток 1. Зразок оформлення прохання на затвердження теми магістерської роботи
Вченій раді Київської духовної академії і семінарії студента І курсу магістратури
(сан, прізвище, ім’я та по батькові;
для ченців: сан, чернече ім’я та прізвище в круглих
дужках)
ПРОХАННЯ
Прошу затвердити тему магістерської роботи:
по кафедрі:_
(повна назва кафедри)
Тема роботи узгоджена з науковим
керівником_
(сан, прізвище, ім’я та по батькові;
для ченців: сан, чернече ім’я та прізвище в круглих дужках)
(підпис наукового керівника)
Тема роботи погоджена на засіданні кафедри_
(підпис завідуючого кафедрою)
дата підпис студента
Зразок оформлення титульного листа наукової записки
НАУКОВА ЗАПИСКА
до теми магістерської роботи:
по кафедрі
(повна назва кафедри)
студента
курсу магістратури
(сан, прізвище, ім’я та по батькові;
для ченців: сан, чернече ім’я та прізвище в круглих дужках)
Зразок оформлення титульного листа магістерської роботи
Українська Православна Церква Київська Духовна Академія
Кафедра_
На правах рукопису
НАЗВА МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ
Магістерська робота студента Київської духовної академії
(сан, прізвище, ім’я та по батькові; для ченців: сан, чернече ім’я та прізвище в круглих дужках)
Науковий керівник
(сан, прізвище, ім’я та по батькові (для ченців: чернече ім’я та прізвище в круглих дужках), науковий ступінь, вчене звання)
Київ 20_рік
Зразок побудови плану магістерської роботи
ЗМІСТ
ВСТУП...............................................................................3
Розділ 1. НАЗВА.............13
1.1. Назва.............................13
1.2. Назва.............................29
Розділ 2. НАЗВА.............31
2.1. Назва.............................39
2.2. Назва.............................45
Розділ 3. НАЗВА.............49
3.1. Назва.............................56
3.2. Назва ............................65
ВИСНОВКИ....................................................................95
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ..................106
ДОДАТКИ (за необхідності)........................................115