Святе Письмо Старого Завіту

041 Б ОК 7 Святе Письмо Старого Завіту

Обсяг: 19 кредитів ЄКТС Семестр: І-УІІІ , Рік: 2021-2022 Дні, Час, Місце: згідно розкладу

Інформація про викладачів

Ім’я

протоієрей Сергій Вікторович Колот

Контакти

E-mail: kolotseraiv@ukr.net , тел.: 0964794097

Робоче місце

Кафедра Священного Писання (вул.Трьохсвятительська,8)

Години консультацій

Середа, п’ятниця з 14.30 до 16 години.

Ім’я

протоієрей Володимир Вікторович Тимощук

Контакти

E-mailuarutaua@amail.com , тел.: 0958403828

Робоче місце

Кафедра Священного Писання (вул.Трьохсвятительська,8)

Години консультацій

Четвер з 14:30 до 16 години.

Опис курсу

Цей курс призначений для студентів бакалаврату, щоб сформувати у здобувачів першого ступеня вищої богословської освіти цілісне уявлення про статус, походження, зміст та інтерпретацію тексту книг Священного Писання Старого Завіту, а також про ряд найважливіших тем і проблем, пов'язаних з біблійною ісагогікою (авторство і походження біблійних книг), екзегетикою (тлумачення біблійних книг) і біблійним богослів'ям загалом. Саме тому основна увага під час навчання зосереджуватиметься на роботі з першоджерелами (Книги Священного Писання Старого і Нового Завіту, твори пов’язані зі священною біблійною історією, твори святих отців Церкви. У результаті вивчення навчальної дисципліни студенти будуть знати:

-    історію виникнення, основні етапи формування та структуру книг Священного Писання Старого Завіту в його історичному, соціальному, філологічному, канонічному і культурному контексті.

-    знати основні періоди, напрями, ідеї і представників церковної писемності, а також їх творчу спадщину, специфіку рукописної традиції святоотцівських творів та комплексу питань щодо їх автентичності.

-    знати особливості процесу друкованого видання першоджерел, їх перекладів та перевидання цих перекладів.

Передують вивченню курсу «Святе Письмо Нового Завіту».

Мета навчання

Після успішного закінчення курсу студенти будуть здатні:

-    до пошуку, опрацювання, аналізу, критичного осмислення інформації з різних джерел з використанням інформаційних і комунікаційних технологій, зокрема для вирішення стандартних завдань наукової діяльності;

-    застосовувати набуті знання в галузі при вирішенні професійних завдань;

-    здійснювати науковий аналіз текстів Святого Письма та богословської літератури із застосуванням методів богослів’я та інших суміжних наук;

-    мати уявлення про єдність біблійних книг, об'єднаних однією темою - спасіння людства від зла шляхом пришестя в світ Боголюдини Ісуса Христа та розуміти актуальність біблійних розповідей і оповідань в житті сучасної християнської Церкви;

-    здійснювати наукове опрацювання та дослідження творів святооцівської спадщини та іншої церковної писемності.

Форми і методи навчання

Курс буде викладений у формі лекцій (264 год.) та практичних занять (66 год.), організації самостійної роботи студентів в бібліотеках та комп’ютерних мережах (240 год.). Викладач використовуватиме проблемні та інтерактивні методи навчання, консультації.

Організація навчання

Обсяг

Тема

Частини (семестри)

50

Поняття про Священне Писання Старого Завіту. Канон книг Священного Писанння Старого Завіту. Історія оригінального тексту і перекладів книг Священного Писання Старого Завіту

Частина І (І-ІІ семестр)

100

П’ятикнижжя Мойсеєве. Ісагогіко-екзегетичний аналіз книги Буття. Аналіз книг Вихід, Левит, Числа та Второзаконня

 

75

Канонічні історичні книги Старого Завіту

Частина ІІ (ІІІ-ІУ семестр)

75

Неканонічні історичні книги Старого Завіту

75

Повчальні книги Священного Писання Старого Завіту. Ісагогіко-екзегетичний аналіз книги Іова і книги Псалтир

Частина ІІІ (У^І семестр)

75

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг притч Соломонових, Екклезіаста, премудрости Соломона, премудрости Ісуса, сина Сирахового

70

Пророчі книги Священного Писання Старого Завіту. Ісагогіко-екзегетичний аналіз книги пророка Ісаї. Ісагогіко екзегетичний огляд книги пророка Єремії, Плачу Єремії, Послання Єремії, книги пророка Єзекіїля і книги пророка Даниїла

Частина IV (УІІ^ІІІ семестр)

50

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг дванадцяти малих пророків

 

Оцінка

Підсумкова оцінка курсу буде обчислюватися з використанням таких складових:

Частина І

Бали

Результат навчання, що оцінюється

5

Знання матеріалу, відповіді, дискусія, обговорення тем: «Поняття про Священне Писання Старого Завіту», «Необхідність вивчення Священного Писання Старого Завіту», «Коротка історія біблійної ісагогіки».

5

Порівняльні таблиці «Кількість книг Священного Писання Старого Завіту», «Канон книг Священного Писання Старого Завіту у православній, католицькій і протестантській традиції».

5

Знання матеріалу, усні відповіді, дискусія, обговорення тем: «Історія оригінального тесту Священного Писання», «Поділ книг Священного Писання Старого Завіту на малі й великі відділи», «Історія перекладів книг Старого Завіту».

5

Знання змісту першоджерел і самостійна робота з ними (Біблія, твори Йосифа Флавія і представників святоотцівської думки).

10

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг: Буття, Вихід.

10

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг: Левит, Числа та Второзаконня.

30

Три модульні контрольні роботи

30

Екзамен

100

Разом

Частина ІІ

Бали

Результат навчання, що оцінюється

10

Знання матеріалу, усні відповіді, дискусія, обговорення тем: Поняття про історичні книги Старого Завіту. Провідні ідеї історичних біблійних книг. Питання об’єктивності священних письменників. Книга Ісуса Навина: ісагогічні дані, зв’язок з П’ятикнижжям, особливості композиції. Приготування до вступу в обітований край, особистість Ісуса Навина: прообразне значення. Історичні обставини та духовне значення подій переходу Ізраїлю через Йордан та здобуття міста Єрихон. Поділ обітованої землі між колінами Ізраїлю. Укладення Завіту з Богом Ягве.

10

Особливості композиції і хронологія епохи книги суддів (порівняльна таблиця).

10

Знання змісту першоджерел і самостійна робота з ними (Біблія, патристичні твори).

10

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книга Руф, 1-4 царств, Параліпоменон, Ездри, Неємії, Естер.

10

Знання матеріалу, усні відповіді, дискусія, обговорення неканонічних історичних книг Старого Завіту.

20

Дві модульні контрольні роботи

30

Залік

100

Разом

Частина ІІІ

Бали

Результат навчання, що оцінюється

10

Знання матеріалу, усні відповіді, дискусія, обговорення тем: «Загальний вступ в повчальні книги Священного писання Старого Завіту», «Походження і авторство повчальних книг», «особливості повчальних книг Старого Завіту», «Поняття про біблійних мудреців», «Книга Іова. Авторство і час написания книги. Огляд змісту книги. Месіанський зміст книги. Основна ідея книги і мета її написання», «Поділ за змістом і тлумачення книги Іова. Головні предмети вчення в книзі Іова».

10

Есе або реферат на тему: «Тлумачення месіанських псалмів в християнській патристичній традиції».

10

Знання змісту першоджерел і самостійна робота з ними (Біблія, патристичні твори).

20

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг: Притч Соломона, Екклезіаст, Пісня над Піснями,Премудрості Соломона і Премудрості Ісуса Сина Страхового.

20

Дві модульні контрольні роботи.

30

Залік

100

Разом

Частина IV

Бали

Результат навчання, що оцінюється

5

Знання матеріалу, усні відповіді, дискусія, обговорення тем: «Вступ в пророчі книгиСвященного Писання старого завіту». «Поняття про пророків. Час служіння пророків. Вчення пророків. Мета пророчого служіння. Значення пророчих книг. Головний предмет пророцтв. Єдність і відмінність пророцтв. Старозавітній профетизм до пророків-письменників. Покликання до пророчого служіння, види пророчих одкровень і способи пророчої проповіді. Відмінність справжніх пророків Господніх від не покликаних пророків і язичницьких провісників». «Книги пророків-письменників: кількість, біблійний і хронологічний порядок пророчих книг».

10

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг пророка Ісаї, пророка Єремії, Плач Єремії, Послання Єремії, Книги пророка Варуха, Книги пророка Єзекіїля і Книги пророка Даниїла.

5

Знання змісту першоджерел і самостійна робота з ними (Біблія, патристичні твори).

10

Есе або реферат на тему: «Діяльність і месіанські пророцтва Ісаї».

10

Ісагогіко-екзегетичний аналіз книг дванадцяти малих пророків.

30

Три модульні контрольні роботи.

30

Екзамен.

100

Разом

Політика курсу

Відвідування та / або участь є важливим компонентом вашого курсу. Проте, на період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID- 19), навчання може здійснюватися дистанційно. У такому разі потрібно дізнатися про графік навчанняна основі платформи Ооодіе- клас.

Дедлайн. Крайньою межею здачі індивідуальних завдань є три дні до заліку/іспиту. Після цієї дати завдання не приймаються.

Переоцінка завдань можлива протягом тижня після отримання оцінки на основі заяви на ім'я завідувача кафедри у письмовій формі. Після отримання заяви, завідувач кафедри протягом тижня створить комісію з переоцінки, яка після проведення аналізу роботи студента повідомить його про своє рішення.

Перескладання роботи студентів можлива протягом тижня після отримання оцінки на основі заяви у письмовій формі.

Академічна доброчесність та плагіат. Якщо ви 1) використовуєте чужі фрази, абзаци чи ідеї своїми словами іншої людини і 2) не вкажете посилання, то ви зробили плагіат певної людини. Є два способи переконатися, що ви не плагіатуєте: 1) презентувати власні ідеї та 2) коли ви представляєте чужі ідеї чи фрази, надаючи посилання. Плагіат — серйозна проблема в сучасного світу, тому я активно перевірятиму вашу роботу, щоб переконатися, що ви не запозичували текст та чужі ідеї. Якщо я виявлю, що ви зробили плагіат у завданні, воно не буде зараховане, а я повідомляю про інцидент декану та куратору.

При виконанні спільних завдань, потрібно зазначати внесок кожного учасника/учасниці.

Мобільні пристрої на заняттях використовуються лише з навчальною метою.

Поведінка в аудиторії. Перед початком та після завершення аудиторних занять читаються, відповідно, молитви «Царю Небесний...» та «Достойно є...».

Теги